2010. gads Rīgas 6. vidusskolā

Decembra beigas ierastas kā laiks, kad atskatāmies uz paveikto iepriekšējā gada laikā, atsaucam atmiņā spilgtākos notikumus. Šogad mēģinām arī mēs, Rīgas 6. vidusskola, jo šajā gadā noticis patiesi daudz – tīģera gads pavadīts akreditācijas, Dziesmu un deju svētku, pārvākšanās un salidojuma zīmēs. Bet nu galvenie notikumi pēc kārtas.

Janvāris un februāris
Gads iesācies mierīgi – janvārī un februārī rit ikdienas mācību darbs, notiek pirmās 2009./10. mācību gada olimpiādes, pirmie Dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi koriem un pūtēju orķestriem, vidusskolēni strādā pie saviem zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Šajā gadā skolēniem sniegts papildu atbalsts darbu sagatavošanā, dažādi informatīvi materiāli par noformēšanu un aizstāvēšanu. Ar šiem materiāliem trāpīts mērķī, tos izmanto arī citas skolas, un šī atskata rakstīšanas brīdī materiālu izmantošanas reižu skaits pārsniedz 15 000. Pirmos diplomus no vokāli instrumentālo kolektīvu skates atnes bigbends un simfoniskais orķestris. Neiztrūkstošs arī 12. klašu žetonu vakars.

Marts
Pirmais pavasara mēnesis marts turpina februāra beigās iesākto aktīvo rosību. Vidusskolas vokālais ansamblis tiek nominēts par labāko Latvijā, vidusskolēni kā dalībnieki vai klausītāji piedalās 3. Skolēnu zinātniskajā konferencē, demonstrējot gan basģitāras skanējumu, gan ar saules bateriju darbināmu motoru. Martā tieši pie mums tiek atklāts Zelta Zivtiņas čempionāts. Piesakās daudzi, līdz pusfinālam tiek trīs klases, līdz finālam izturīgākie – 11.a klase, kuri iekļūst arī olimpiskajā sešiniekā.

Aprīlis
Droši pretendē saņemt nomināciju “gada atbildīgākais mēnesis” – tiek vērtēta skolas darba kvalitāte jeb ,īsāk sakot, skolas akreditācija. Komisija lasa, staigā, runā, mērī un sver. Skolotāji un vadība vairāk norūpējušies un mazāk naktī gulējuši, bet viss beidzas tā, kā tam jābeidzas – labi. Pēc nelielas gaidīšanas saņemam akreditācijas dokumentus no ministrijas. Aprīlī skolu apmeklē Rīgas mērs Nils Ušakovs un citi rātskunkgi, un paliek skaidrs- filiāles Lauku ielā 2 vairs nebūs, visa sākumskola, visticamāk, pārcelsies tuvāk centram – uz Matīsa ielu 37/39.

Maijs
Visvairāk gaidītais mēnesis 🙂 Tas arī saulainu pasākumu piepildīts – 4. maija pūtēju orķestru parāde pie Brīvības pieminekļa, mācību olimpiāžu uzvarētāju sveikšana, 11.b klases skolnieču Madaras un Dārtas veidota izrāde “Brīvības gūstā”, ilgi lolotais muzikālais konkurss “Dziedi ar skolotāju” un te arī pēdējais piefiksētais notikums vecajā sporta laukumā, jo drīz, drīz ceram to ieraudzīt citā veidolā.

Jūnijs – pavadām devītos un divpadsmitos, pabeidzam uzņemšanu šī gada 10. klasēs, sagaidām akreditācijas “papīrus”, oficiālu Rīgas domes vēstuli par Lauku ielas filiāles pārcelšanu uz Matīsa ielu, un liela daļa pazūdam vasaras brīvdienās.

Jūlijs
X Skolēnu dziesmu un deju svētki. Milzu karstumā dziedam, soļojam, pūšam un smejamies. Esam lepni ar saviem mūzikas kolektīviem – vēlākā rudenī interešu izglītības nominācijai izvirzīts netipiski liels kolektīvu skaits vienai skolai un visi arī saņem nominācijas. Esam lepni arī ar diviem virsdiriģentiem no mūsu skolas – Kasparu Ādamsonu un Haraldu Bārzdiņu. Varam pasmaidīt arī par lielo darbu plānošanu – līdz ar dalībnieku autobusiem skolas pagalmā ir arī pirmais ekskavators un vecā pagalma norakšana ir sākusies.

Augusts. Pārvedam mantas, skolas tehniskie darbinieki, sākumskolas skolotāji un atsaucīgākie skolēnu vecāki dara neiespējamo, lai Matīsa ielas skola būtu gatava mācību gadam.

Septembris.
Jā, pavisam īpašs pirmais septembris – visa skola pulcējas jaunajā sporta laukumā (zināt, cikos beidza asfaltēt? Nepilnu stundu pirms svinīgā pasākuma 🙂 ), augsti viesi, runas un svinīgs gājiens cauri Ziedoņdārzam uz jauno sākumskolas filiāli. Tur arī viss svinīgi. Mācību gads citāds ir mums visiem, visiem. Pamatīgi nav paveicies rakariem, kam patika uz pusstundu doties meklēt žurnālu – esam pārgājuši uz e-klasi. Sākoties jaunam mācību gadam, saņemam arī novērtējumu pa iepriekš padarīto – direktoram Haraldam Bārzdiņam pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas gada balvu.

Oktobrī nosvinam skolotāju dienu, ar iesvētību balli pilnvērtīgi uzņemam jaunos vidusskolēnus, bet lielie darbi tomēr virzīti uz novembri, jo…

Rīgas 6. vidusskolai 90. 6. novembra vakarā Rīgas Latviešu biedrības nams uz dažām stundām kļuvis par mūsu filiāli, koncertzāli un svinību vietu. Daudzi simti absolventu tikušies atkal, lai noklausītos svinīgo koncertu, kavētos atmiņās un lepotos ar savu skolu.

 

Decembris, kā ierasts, īsāks, pildīts ar mūziku, ballēšanos un labiem darbiem. Pabeigts ilgais remonts dabaszinību kabinetos.

Tāds šis strīpainais tīģera gads bijis. Kas mūs sagaida nākamajā? Janvārī saņemsim modernu aprīkojumu dabaszinību kabinetiem ar lērumu mērierīču, mobilo datorklasi un citām laikmetīgām lietām. Kas tālāk? To visi kopā redzēsim 🙂