Skolēnu mācību uzņēmumi 2011

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija jeb vienkārši JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JAL ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem un atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem. JAL ir viens no 42 Junior Achievement – Young Enterprise Europe un viens no 113 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem, un kopš 1991. gada JAL nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JAL vērtība ir jauniešu praktiskā biznesa izglītība un tādēļ JAL moto ir „Mācīties darot!”.

Šajā mācību gadā arī mūsu skolas skolēni ir iesaistījušies šajā programmā. Skolas dalības maksu kā ziedojumu skolai nodrošināja Raimonds Dunke un skola varēja uzsākt darbību šajā programmā. Šajā mācību gadā 11. klašu skolēni ir izveidojuši 6 skolēnu mācību uzņēmumus jeb SMU. Skolēnu Mācību Uzņēmumi ir Junior Achievement Worldwide izstrādāta un Junior Achievement Latvija adaptēta programma, praktiskā mācību metode. SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Darbojoties šajā mācību programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst pilnīgi visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas, līdz tās īstenošanai. SMU darbības laiks ir no 4 līdz 8 mēnešiem mācību gada laikā. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti. Šogad mūsu skolas SMU konsultē ekonomikas skolotāja Inga Dunke.

Oktobrī un novembrī skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki uzrakstīja un apstiprināja JAL visus uzņēmuma dibināšanas dokumentus un uzsāka reālu darbību. 10.12.11. mūsu skolas SMU piedalījās Nacionālajā SMU Gadatirgū, kurš notika tirdzniecības centrā Riga Plaza. Skolēnu mācību uzņēmumi turpinās savu darbību līdz mācību gada beigām.

Ikviens no Jums var sazināties ar SMU direktoriem- Ievu Immuri (11.a), Lindu Siliņu (11.a), Kasparu Rumbu (11.a), Džeinu Unguri (11.a), Lindu Kiti (11.b) un Albertu Kaminski (11.b) un iegādāties Ziemassvētku dāvanām šo uzņēmumu ražojumus- apsveikuma kartiņas, suvenīrus, auduma iepirkuma maisiņus, lampu abažūrus, speciāli Jums veidotus un ierāmētus datorzīmējumus, kartona mēbeles. Ja nepieciešams salabot telefonu, Jums palīdzēs mūsu skolēnu SMU.

Mācību gada otrajā semestrī visi skolas skolēni varēs piedalīties reklāmu konkursā „Cita Holivuda” un konkursā uz labākajām vietām Ēnu dienai. Sīkāka informācija pie ekonomikas skolotājas Ingas Dunkes.