Comenius projekta aktivitātes novembrī un decembrī

Novembris un decembris bija ļoti ražens un aktīvs sākumskolai, kura īsteno Eiropas Mūžizglītības programmas projektu “Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus.”

Novembrī skolā notika projekta logo zīmējumu konkurss. No klases tika izraudzīti labākie logo zīmējumi un piedalījās skolas konkursa izstādē. Balsojumā piedalījās skolēni un skolotāji.
DSCF5878Un tā tika izraudzīti trīs visvairāk balsojumu saņēmušie trīs darbi. To autori – Tīna Samule, Gustavs Šteinbergs un Madara Mežaraupa tālāk piedalās visu dalībvalstu labāko logo zīmējumu konkursā projekta mājas lapā. Apskatiet arī jūs! Mūsējie startē ar numuriem 16., 17. un 18. https://www.juntadeandalucia.es/averroes/~11000851/activities.htm

Visu novembra mēnesi klasēs notika garšaugu mazdārziņu stādīšana un kopšana. Iestādījām pētersīļus, lociņus, dilles un citus garšaugus. Bērni apguva stādīšanas prasmes, zināšanas, kā rūpēties par garšaugiem, kā un cik bieži laistīt, vērot augšanu . Izveidojām mazdārziņu kopšanas grafikus. Sākumskolas skolotājas katrā klašu grupā izveidoja stundu plānus “Kā rūpēties par augiem.” Īpašu uzmanību pievērsām arī garšaugu nosaukumiem angļu valodā . Stundu metodiskais materiāls tika nosūtīts partneriem uz Itāliju, kas projektā ir atbildīgs par metodiskā līdzekļa „Mācāmies par dārzu” izveidi .

3. klašu skolēni ar skolotājām veidoja projekta darbu ”Eiropas klimatiskās joslas”, īpaši iepazīstot Eiropas valstu ģeogrāfiju, augus, dzīvniekus, dabu. Rezultātā tapa plakāts, ko var apskatīt visi skolas skolēni un skolotāji.

Novembrī un decembrī sūtījām un saņēmām vēstules- pastkartītes. Katrai projektā iesaistītajai valstij bija jāuzzīmē un jāuzraksta pastkartīte, uz kuras būtu attēlots rudens savā valstī. Mēs savas pastkartītes sūtījām uz Turciju, bet saņēmām rudens pastkartītes no Slovākijas bērniem. Mūsu pastkartītes ceļā pie Turcijas bērniem. Turki iepazīs mūsu Latvijas skaisto rudeni. Un te nu sagaidām rudens pastkartītes no Slovākijas bērniem. Tāds ir Slovākijas rudens.

Ziemassvētku laikā kopā ar mūzikas skolotāju Laumu Rīgas 6. vidusskolas sākumskola izveidoja īpašu sveicienu visām projekta dalībvalstīm. Lai jauki svētki visiem!

Paldies visiem sākumskolas skolotājiem un skolēniem par darbu un aktīvu dalību projektā!