Comenius projekta „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” dalībnieku tikšanās Vācijas pilsētā Limburgā

No 21. janvāra līdz 25. janvārim mūsu partnervalsts skolā Theodor Heuss Schule Limburgā notika visu projekta dalībvalstu pārstāvju otrā tikšanās.

Pirms došanās uz tikšanos sākumskolas skolēni kopā ar skolotājām izgatavoja grāmatas

„Ziemassvētku augi mūsu dārzos.” Bērni lasīja un rakstīja mīklas , ticējumus, tautasdziesmas un apkopoja informāciju par sastopamajiem augiem Latvijas dārzos ziemā- egli, priedi, kadiķi, ābeli. Kopā ar zīmējumiem un radošajiem darbiem tapa 10 grāmatas, kas ceļoja kā dāvanas visām projekta dalībvalstīm.

Vācija Rīgas 6. vidusskolas sākumskolas skolotājas sagaidīja ar dažādiem „ ziemas un sniega”organizētiem neparedzētiem pārsteigumiem, bet vēlu vakarā skolotājas Inga Fokrote, Aija Grabe , Aija Ruģēna un Ieva Majore ieradās Limburgā. Visu nedēļu skolotājām bija iespēja iepazīt Vācijas izglītības sistēmu- apmeklēt stundas sākumskolā un pamatskolā, iepazīties un sadarboties ar Vācijas un citu valstu kolēģiem, izbaudīt Vācijas skolas ikdienu, arī starpbrīžus un pusdienas. Protams, tika apspriests arī turpmākais projekta aktivitāšu plāns.

Nedēļas laikā tika iepazīta arī Limburgas pilsētas vēsture un vācu tradīcijas, Frankfurtes pilsēta un botāniskais dārzs Palmengarten. Ekskursijas laikā botāniskajā dārzā bija iespēja ne tikai apskatīt, bet arī nogaršot un pasmaržot dažādus augus- marinētus kaktusus, alveju, kakao augļus.

Vizītes noslēgumā skolas apkārtē notika valstu lāpu gājiens un skolas Comenius balle.

IMG_0156Pārējās fotogrāfijas skatiet galerijā