Projektu nedēļa sākumskolā “Mans sapņu dārzs”

IMG_0479No 11. – 15. februārim sākumskolas 2. – 4. klasēs norisinājās projektu nedēļa. Šogad projektu nedēļa bija saistīta ar Comenius projekta „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” aktivitāti – projekta „Mans sapņu dārzs” izveidi.

Projekta nedēļas uzdevums bija izplānot un izprojektēt maketu „Mans sapņu dārzs” . Lai uzdevumu varētu veikt nedēļas laikā, kārtīgi un kvalitatīvi, bērni strādāja grupās – izdomāja savu sapņu dārza ideju, nosaukumu.

Pirmajā un otrajā projekta dienā skolēni iepazinās ar dārzu rašanās vēsturi un dārzu veidiem Eiropā un pasaulē. Skolēniem bija iespēja tikties ar profesionālu dārznieci – Lailu Plaudi un ieklausīties viņas vērtīgajos padomos par to, kā labāk plānot dārzu. Tad notika grūtais darbs pie dārza plānojuma- skices. Projekta dalībniekiem bija jāizplāno sava sapņu dārza forma, izmēri, konkrēti augi tajā, dekoratīvie elementi , atpūtas zona. Papildus skolēniem bija jāraksta projekta dienasgrāmata.

Trešajā un ceturtajā projekta dienā notika maketu „Mans sapņu dārzs” veidošana grupās. Tika izsapņoti visdažādākie sapņi par dārziem. Daži no sapņu dārza nosaukumiem –„ Zaķu dārzs”, dārzs” Varavīksne”, „ Mūzikas dārzs”, dārzs” Šahs un mats” . Projektu nedēļas rezultātā ir tapusi visu maketu „ Mans sapņu dārzs” izstāde. Laipni lūdzam apskatīt izstādi Rīgas 6. vidusskolas sākumskolas 2. stāvā !

Piektdien notika projektu prezentācija un viktorīna par Eiropas valstu augiem.

Paldies visiem bērniem, viņu vecākiem un skolotājiem par darbu projektu nedēļā!

projekta „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” koordinatore Anita Sudnika

Foto, lūdzu, skatiet šeit:

http://foto.r6vsk.lv/index.php/2012-2013/Projektu-nedela-sakumskola-Mans-sapnu-darzs