Comenius projekta „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” dalībvalstu skolotāju tikšanās Ungārijā

No 15. – 21. aprīlim projekta dalībvalstis tikās Ungārijas pilsētiņā, Szeghalom, kur tika organizēta jau trešā valstu sanāksme. Šoreiz vizīte notika Comenius Vides dienas ietvaros.

Mūsu sadraudzības skola – Tildy Zoltan Altalanos Iskola ciemiņus sagaidīja ar sauli, ziedošiem kokiem un projekta logo konkursa uzvarētāju , logo zīmējumu no Ungārijas-visu projekta valstu karogu ziedu.

Pirmajā dienā skolotāji no Eiropas valstīm iepazinās ar sākumskolu un vidusskolu, un Ungārijas izglītības sistēmu. Notika mūzikas un mākslas skolas koncerts, kurā ungāru bērni prezentēja visas projekta dalībvalstis.

Mūsu sākumskolas skolotājas piedalījās sākumskolas stundu vērošanā un darbā.

Īpaša diena bija Comenius Vides diena. Visu valstu pārstāvji veidoja savas valsts prezentācijas plakātu par skaistākajām un nesakoptākajām vietām. Izstādē piedalījās arī mūsu sākumskolas bērnu fotografētie darbi un veidotie 3D sapņu dārzu maketi.

Visas dienas garumā skolas pagalmā tika būvēta Ekopilsēta, notika Vides dienas aktivitātes – Dabas taka, Atkritumu savākšanas taka, interaktīvas nodarbības par putniem, dzīvniekiem, otrreizējās pārstrādes materiāliem.

Vizītes laikā notika ekskursija uz Szarvas arborētumu, Debrecenu un Budapeštu. Skolotāji tikās arī ar Szeghalom pilsētas mēru, apmeklēja muzejus, bibliotēku, ģimnāziju, iepazina Ungārijas vēsturi , kultūru, tradīcijas.

Vizītes noslēgumā notika Comenius skolas balle, kur visu partnervalstu dalībnieki vienojās kopīgās spēlēs, dziesmās un dejās.

[hgallery3 id=”3691″ render=”single_img”]

Visi attēli te: http://foto.r6vsk.lv/2012-2013/atklasim-eiropas-darzu-noslepumus-tiksanas-ungarija