Eiropas skolu skolotāju un skolēnu vizīte Rīgas 6. vidusskolā Comenius projekta “Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” ietvaros.

No 23.- 28. septembrim mūsu skola uzņēma skolēnus un skolotājus no projekta dalībvalstu skolām. Tā bija projekta pieredzes apmaiņas vizīte ar mērķi iepazīt Rīgas 6. vidusskolu, Latvijas kultūru un tradīcijas, kā arī veicināt skolotāju un skolēnu sadarbību un komunikācijas prasmju uzlabošanu. Mūsu skola projekta „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” ietvaros ciemiņiem prezentēja Miķeļdienas svētkus un tradīcijas.

Pirmā diena sākās ar ciemiņu sagaidīšanu. Jau agri no rīta sākumskolas bērni un skolotāji satraukti lūkojās pa skolas pagalma vārtiem un ar nepacietību gaidīja , ierodamies skolēnus un skolotājus no Polijas, Spānijas, Itālijas, Slovākijas, Anglijas, Velsas, Turcijas, Francijas, Vācijas un Ungārijas. Bērni ciemiņus aicināja savā pulkā, dziedot dziesmu par brīnumiem un uzvelkot mastā Comenius draudzības karogu kā vizītes simbolu.

Sākumskolā ciemiņi- skolēni un skolotāji piedalījās stundu darbā , vēroja un aktīvi piedalījās interaktīvās stundās par Eiropas valstīm. Ciemiņi mums stāstīja par savām valstīm, mācīja bērniem skaitļus un pieklājības frāzes savās valodās, kopā ar bērniem dziedāja tautu melodijas un spēlēja tautu rotaļas. Katrā klasē bērni bija sagatavojuši izstādi par sadraudzības valstīm. Eiropas skolotāji iepazinās arī ar mūsu sākumskolas pieredzi mācību un organizatoriskajā darbā .

Rīgas 6. vidusskolas lielajā zālē notika koncerts „ Welcome to my country”, kurā savu sniegumu rādīja skolas kori, deju kolektīvi un simfoniskais orķestris.

Pēcpusdienā ciemiņi devās ekskursijā uz Vecrīgu un Saules muzeju.

This slideshow requires JavaScript.

Otrā vizītes diena bija veltīta Latvijas dabas un tradīciju iepazīšanai. Ciemiņi devās uz Siguldu, apmeklēja Siguldas Livonijas pili un iejutās bruņinieku lomās, apskatīja Gaujas senleju no gaisa tramvaja, izstaigāja Gaujas Nacionālā parka takas un atpūtās pie Gūtmaņa alas, klausoties leģendu par Turaidas rozi.

Līgatnes Amatu centrā Eiropas skolotāji un skolēni varēja izmēģināt savu prasmi dažādos amatos- tradicionālo leļlu šūšanā, papīra gatavošanā, filcēšanā, mūzikas instrumentu gatavošanā, ziepju gatavošanā u.c.

Bet vakarā ciemiņiem bija iespēja piedalīties rudzu maizes cepšanā. Rudzu maize un adītas vilnas zeķes kā dāvanas no Latvijas ceļoja uz skolotāju un skolēnu mājām.

This slideshow requires JavaScript.

Trešā vizītes diena bija priecīga un ļoti aktīva, pateicoties Miķeļdienas svētkiem sākumskolā. Ciemiņi piedalījās Miķeļdienas tradīciju iepazīšanā – gāja rotaļās, dziedāja un klausījās tautasdziesmas, piedalījās Miķeļdienas gardumu degustācijā, kur īpaši novērtēja mūsu pašgatvotās sulas, ievārījumus un maizi. Skolas telpās tika izveidota izstāde” Jautrie dārzeņi”

Bet visjautrākais un atraktīvākais izdevās sākumskolas bērnu un vecāku izveidotais Miķeļdienas tirdziņš. Bērni „pārdeva” ciemiņiem dažādus pašgatavotus gardumus, suvenīrus , rotaslietas u. t. t. pretī saņemot konfektes no dažādām valstīm.

26. septembrī notika arī projekta koordinatoru darba sanāksme, kurā tika apspriests 2013./2014.gada projekta aktivitāšu plāns.

Pēcpusdienā ciemiņi devās ekskursijā uz dārzeņu un augļu pārstrādes rūpnīcu „Spilva”. Ar aukstu vēju, bet siltu sauli ārā un sirdīs ekskursiju noslēdza pastaiga pie jūras.

Vakarā ciemiņi- skolotāji un skolēni, skolēnu viesģimenes un sākumskolas skolotāji pulcējās uz Comenius Draudzības pasākumu.

This slideshow requires JavaScript.

Paldies visiem – skolēniem, skolotājiem, viesģimenēm un vecākiem, kas darbojās, atbalstīja un palīdzēja Latvijas vizītes organizēšanā Rīgas 6. vidusskolā!

Mūsu visu kopējs darbs ir izdevies! Rīgas 6. vidusskolu nu pazīst 10 Eiropas valstīs!

projekta koordinatore Anita Sudnika