Comenius projekts turpina atklāt Eiropas valstu un dārzu noslēpumus

Turpinās Comenius projekta “Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus” aktivitātes mūsu sākumskolā.
No oktobra līdz decembrim sākumskolēni varēja iepazīt koku, krūmu un lakstaugu pasauli herbāriju izstādē – Daba ienāk skolā. Izstādi sagatavoja 2.d un 4.a klase. Herbāriju izstādē īpašu uzmanību veltījām augu ārstnieciskajām īpašībām. Šādas herbāriju izstādes notika visās dalībvalstīs.
Foto no herbāriju veidošanas Turcijā, Ungārijā, Slovākijā un Rīgas 6. vidusskolā.

This slideshow requires JavaScript.

No 11. – 16. novembra mūsu skolas delegācija – skolotājas Linda Celma un Anita Sudnika, kā arī 3.a klases skolniece Marta Skuja un 4.a klases skolniece Dārta Krūze devās  pieredzes apmaiņas vizītē uz  Lielbritāniju,sadraudzības skolu- Holy Rosary Primary School, pilsētiņā Burton upon Trent.
Galvenais mērķis bija savas skolas un valsts pārstāvēšana Flower Power Contest konkursā . Konkursā piedalījās valstu skolu pārstāvji, kuri prezentēja savu valstu dziesmas par augiem un dārziem. Mūsu meiteņu priekšnesumi saņēma vislielāko atzinību no visu dalībvalstu puses.
Pirmajā vizītes dienā meitenes mācījās  kopā ar angļu bērniem stundās, piedalījās  skolas pasākumos. Kopā ar skolotājām iepazina angļu dārzu tradīcijas Ziemassvētku laikā un izbaudīja tradicionālo angļu tējas pēcpusdienu. Otrā vizītes diena bija ļoti interesanta. Ekskursijā uz šokolādes rūpnīcu Cadbury World bija iespēja izpētīt šokolādes tapšanas vēsturi un degustēt tik garšīgo, saldo kārumu. Apmeklējām Birmingemu un  tur iepazinām Think Tank Zinātnes dārzu. Trešajā dienā  pēc koncerta Flower Power kopā ar dalībvalstu skolu skolēniem un skolotājiem devāmies ekskursijā pa Burton upon Trent un iestādījām ābelītes dārzu centrā. Bet vakarā izdejojām nacionālās britu dejas.
Piektdien, 15. novembrī teicām ardievas mūsu angļu draugiem, īpašu paldies Fergusonu viesģimenei un jaunajām draudzenēm Amber un Charlie . Devāmies uz Londonu, Bekingemas pili, Londonas Panorāmas ratu un Lielo Benu.

This slideshow requires JavaScript.

Ziemassvētku laikā īpaša aktivitāte Comenius projektā veltīta Ziemassvētku eglīšu rotāšanas tradīcijām visās projekta dalībvalstīs. Arī mūsu skolas bērnu un skolotāju rotāto eglīšu fotogrāfijas šai Ziemassvētku laikā aizceļojušas uz vairākām Eiropas valstīm. Projekta laikā tiks izveidota grāmata par Ziemassvētku eglīšu rotāšanas tradīcijām Eiropā.
Apskatiet mūsu skolas, kā arī dažu Eiropas skolu  izrotātās Ziemassvētku skaistules!

This slideshow requires JavaScript.