Samsung Skola nākotnei

Lai paaugstinātu Latvijas skolēnu konkurētspēju digitālajā laikmetā un skolās veidotu motivējošu mācību vidi, Samsung ir izveidojis vērienīgu skolotāju digitālās apmācības programmu Samsung Skola nākotnei. Programma izveidota ar mērķi veicināt radošas un mūsdienīgas mācības Latvijas skolās. Partnerībā ar Iespējamo misiju un tās treneru vadībā 30 skolu direktoru un skolotāju komandām būs iespēja 5 mēnešu laikā bez maksas apgūt digitālas prasmes, kā veidot un mācībās izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas. Līdz ar apmācību, skolotāju komandas no Latvijas skolām cīnīsies par 10000 € balvu jaunāko tehnoloģiju iegādei savā skolā.

infografikaPieteikšanās projektam tika izsludināta pagājušā gada oktobrī. Līdz novembra beigām skolām bija jāizveido komanda no trīs skolotājiem un skolas direktora, jāatbild uz jautājumiem pieteikuma anketā un jāizstrādā radošais darbs. Projektam kopā pieteicās 213 skolas no visas Latvijas, tajā skaitā 62 no Rīgas reģiona. 9. decembrī Samsung Latvija youtube kanālā bija skatāma rezultātu izziņošana, kuras laikā ar lielu prieku uzzinājām, ka esam to 30 skolu skaitā, kas piedalīsies mācībās.

Mūsu skolas komandu veido direktors Haralds Bārzdiņš, angļu valodas skolotāja Ruta Zaharova, sākumskolas skolotāja Laura Bicāne un informātikas un programmēšanas skolotājs Kalvis Kincis. Kā komandas radošo darbu pieteicām skolēnu veidotu mācību podkāstu krātuvi “Zelta bedre”. Pirmā apmācību nodarbība jau ir notikusi, tās laikā izveidojām skolas tehnoloģiju attīstības vīziju, risinājām radošus uzdevumus, iepazinām Samsung tehnoloģiju risinājumus, sociālo tīklu izmantošanu izglītībā, kā arī apņēmāmies vismaz prototipa līmenī realizēt savu radošo darbu.

Lai mācīšanās būtu efektīvāka un neaprobežotos tikai ar klātienes nodarbībām, komandas pēc katras nodarbības saņem mājasdarbu par radošu tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Šomēnes tas ir Twitter. Kā patiesā realitātes šovā, lai nenonāktu uz izbalsošanas līnijas, īpaši jāpiedomā, lai komandas mājas darbu izpilde būtu augstā līmenī un programmas noslēgumā mūsu skolas komanda būtu starp 10 labākajām, kurām tiks dota iespēja cīnīties par galveno balvu. Mēs augstu novērtēsim gan skolēnu, gan kolēģu atbalstu un radošo ieguldījumu šajā aizraujošajā projektā.

Informāciju sagatavoja Ruta Zaharova un Kalvis Kincis
Projekta apraksts un attēli no Samsung Electronics Baltics