Konkurss “Mums pieder debesis 2014”

Jau piekto gadu pēc kārtas Ventspils Augsto tehnoloģiju parks rīko konkursu „Mums pieder debesis”. Konkursa uzvarētājiem, diviem 15 līdz 18 gadus veciem jauniešiem (vienai meitenei un vienam puisim) būs iespēja piepildīt savu sapni un doties uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), lai izbaudītu neaizmirstamu piedzīvojumu un gūt jaunas zināšanas, pieredzi un emocijas starptautiskā nometnē jauniešiem International SPACE CAMP® ASV Kosmosa un raķešu centrā, Alabamā (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama).

Svinot konkursa „Mums pieder debesis 2014” piecu gadu jubileju, ikviens jaunietis, skolotājs un interesents tiek aicināts uz šī gada konkursa atklāšanas pasākumu š.g. 26. februārī plkst. 10:40, kurā piedalīsies iepriekšējo gadu nometnes dalībnieks Pauls Irbins – vienīgais latvietis, kas iekļauts programmā „MarsOne”, ES mājas 2. stāva konferenču zālē, Rīgā, Aspazijas bulvārī. Atklāšanas pasākumā piedalīsies Madara Grinvalde, kas kopā ar 2013. gada uzvarētājiem devās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kā arī būs iespēja tikties ar iepriekšējo gadu uzvarētājiem un uzzināt, ko viņi dara tagad.

„Vērojot vispārējo tendenci, kad jaunieši baidās izvēlēties inženierzinātnes, pieņemot, ka juristi un uzņēmēji ir daudz drošākas un prestižākas profesijas, šī konkursa mērķis ir parādīt, cik aizraujoši ir ne tikai mācīties inženierzinātnes, bet arī tajās veidot savu karjeru. Kosmosa nometnes mērķis nav visus apmācīt par astronautiem, bet gan parādīt, cik plašs eksakto un dabas zinātņu loks ir iesaistīts, lai kosmosā spētu aizlidot viena raķete ar astronautu, un cik neierobežotas ir to iespējas” stāsta projekta vadītāja Maija Cēbere.

Kosmosa nometne International SPACE CAMP® ir unikāla vieta, kurā konkursa „Mums pieder debesis 2014” uzvarētāji aizraujošā veidā varēs iepazīt kosmosa vēsturi, zinātni, tehnoloģijas, robotiku, kā arī izklaidēties un satikt jauniešus no visas pasaules.

Sīkāka informācija par konkursu “Mums pieder debesis 2014” pieejama šeit: http://www.mumspiederdebesis.lv/konkursam-mums-pieder-debesis-jubilejas-gads-meklejam-jaunus-dalibniekus.