Comenius projekta aktivitātes janvārī – martā

Comenius daudzpusējā skolu partnerību projekta “Let’s reveal secrets of European gardens” – „Atklāsim Eiropas dārzu noslēpumus”otrais darbības gads tuvojas noslēgumam.

Ziemas sezonā sākumskolas skolēni iesaistījās dažādās aktivitātēs.

Janvāris – februāris. Eksotisko augu pētniecības mēnesis.

Pirms ķerties pie eksotisko augu pētīšanas, bērni tika aicināti iepazīt Eiropas un pasaules tradicionālos dārzus. Mēs izpētījām, kas ir angļu dārzs, franču dārzs un noteicām pasaules populārāko dārzu TOP 10.
Aktivitātes rezultāts-projekta darbi-plakāti. Paldies 3.d un 4.a klases skolēniem!
Sākumskolas bērni (2.d un 4.a klase) apmeklēja Latvijas Universitātes Botānisko dārzu un piedalījās praktiskā nodarbībā” Eksotiskie augi”. Blakus tik zināmiem augiem, kā banāns, ananāss, vīģe, redzējām un iepazinām arī dažus”svešiniekus” – psīdiju, kafijkoku,mango u.c. Paldies viesmīlīgajai Botāniskā dārza dārzniecei par izsmeļošo nodarbību un uzdevumiem! Visu valstu skolēnu iespaidu apraksti par ziemas dārzu apmeklējumiem lasāmi projekta mājas lapā www.comeniusgardens.com
Ziemas pastkartīšu gatavošana – „Riga in winter”. Dzejoļu sacerēšana par ziemu angļu valod ā(paldies 4. klasēm un sk. Ievai Majorei). Pastkartītes aizceļojušas uz Itālijas sadraudzības skolu Gravinā.
Lai paši izmēģinātu savu dārznieka prasmi, 2.d klase iesaistījusies projekta “Dārznīca” aktivitātēs un līdz maija beigām īstenos četru dažādu eksotisku augu audzēšanu. Gala rezultāti tiks apkopoti „Augu dienasgrāmatās”

Februāris- marts. Literatūras mēnesis.

Sākoties šai aktivitātei, skolēni lasīja latviešu autoru darbus par ziediem, dārzeņiem,augiem. Protams, vispopulārākā no visām ir Annas Sakses grāmata ”Pasakas par ziediem”. Pēc tam bērni sacerēja paši savus dzejoļus, stāstus un pasakas par ziediem un augiem. Kopā radošo darbu konkursā tika iesniegti 58 darbi .
Izveidota labāko un interesantāko darbu izstāde. Konkursa laureātu darbi ir pārtulkoti angļu valodā un drīz būs ievietoti projekta mājas lapā, kopā ar citu valstu bērnu darbiem. Apbalvošana notiks Comenius projekta noslēguma pasākumā maija beigās.
Aprīlī un maijā vēl plānots: Natural Cook Book izveide( recepšu grāmata) – tiks apkopotas tradicionālās receptes, kurās var izmantot vietējos dārzeņus un augus.
Protams, galvenā projekta aktivitāte maija mēnesī būs Comenius skolas dārza labiekārtošana Matīsa ielā 37/39. Un tam sekos projekta pieredzes vizīte Francijā un noslēguma pasākums.

Projekta koordinatore Anita Sudnika