Samsung Skola nākotnei – atskats uz 4. nodarbību

Samsung Skola nākotnei ir kļuvusi par neatņemamu darba dzīves sastāvdaļu. Sākoties jaunam mēnesim, skolēni jau paši prasa, kas jauns un nebijis tiks izmēģināts stundās. Turpinām aktīvi apgūt jauno un nezināmo, aizrautīgi tajā iesaistām visus, kas tam ļaujas. Lai gan ar skumjām jāatzīst, ka projekts strauji tuvojas noslēgumam.

Marta mēneša tēma bija prezentācijas un infografikas. Ņemot vērā jau pietiekamo pieredzi prezentāciju veidošanā gan komandā, gan labi apzinoties mūsu skolēnu augstās prasmes (reiz pienāks brīdis arī Powtoon mūsu mazākajiem), uzmanību pievērsām datu vizualizācijai ar infografikām, un kā tas izmantojams mācību darbā.

Mums izdevās. Paldies 3.a klasei par satriecošajām ar roku radītajām infografikām latviešu valodā un dabaszinībās. Paldies 7.d un 10.c klasei par infogr.am uzdevumu veidošanu informātikas stundās. Paldies mums pašiem par pacietību veidojot Rīgas 6. vidusskolas un 6.b klases reprezentācijas infografikas. Varam vien piekrist infogr.am veidotāja Ulda Leiterta teiktajam intervijā Latvijas Avīzē (http://www.la.lv/ar-skatu-uz-horizontu%E2%80%A9/), ka kvalitatīvai datu vizualizācijai nepieciešamas daudzas stundas, iespējams, vairākas dienas.

Kā tas izskatījās kopā, variet noskatīties mūsu prezentācijā:

Savukārt šīs nedēļas nodarbībā 31. martā apguvām ļoti atraktīvu un jautru nodarbi  – animāciju un video veidošanu. Šī pieredze jau šobrīd tiek nodota 6. klašu skolēniem. Kā mums pašiem veicās vingrinājumos – to vislabāk parādīt ar šiem diviem piemēriem (skatīšanai vēlama humora izjūtas klātbūtne):


Projektā esam nonākuši pēdējā fāzē, kad mūsu komandai ar kolēģu, skolēnu un vecāku atbalstu līdz ilgtspējīgai realitātei ir jānoved mūsu skolas digitālās attīstības vīzija. Mēs strādājam un jau tuvākajās dienās ar līdz šim radītajiem vīzijas uzmetumiem dalīsimies ar jums visiem. Jau priekšlaikus pateicamies par atbalstu, līdzdalību un līdzi jušanu.