9.b klases skolēnu ekskursija uz Farmācijas muzeju 9. oktobrī

Mēs devāmies pie Traka profesora, lai iepazītos ar viņa pirmajiem soļiem ķīmijā. Ekskursijas laikā iepazināmies ar muzeja izveidi un tā muzeja ekspozīciju. Uzzinājām kāda agrāk izskatījās aptieka.

Interesanta bija sena zāļu un recepšu grāmata un aptieku trauki. Lai saudzīgi izturētos pret grāmatu, pirms tās atvēršanas trakais profesors uzvilka baltus cimdus, jo grāmata ir ļoti vērtīga, bet katru reizi aiztiekot to ar kailām rokām grāmata tiek bojāta. Blakus aptiekai atradās senā zāļu izgatavošanas laboratorija. Tajā mēs uzzinājām kā senāk tika gatavotas zāles un ar kādiem svariem tika mērīts vielu daudzums. Pašiem arī bija iespēja izmēģināt, cik grūti tajā laikā bija nosvērt zāles. Vēlāk pildījām interesantus uzdevumus pēc taustes un smaržas, atpazīstot ārstnieciskās vielas, kas bija paslēptas maisiņos. Mums bija iespēja arī apskatīt kāda senos laikos izskatījās pirts telpa. Ekskursijas noslēgumā apmeklējām alķīmiķi.

Viņš rādīja interesantus eksperimentus. Uzzinājām, ka senos laikos alķīmiķi nodarbojās arī ar cilvēku ārstēšanu un veselības uzlabošanu.