2.d klase pasaules lielākajā mācību stundā

Globālās izglītības nedēļa ir starptautisks pasākums jau 15. gadu, kura laikā visā Eiropā tiek pievērsta īpaša uzmanība izpratnei par ilgtspējīgas attīstības mērķiem un  atbildībai  par savu izvēli un rīcību. Latvijā šāda nedēļa tiek organizēta 5. gadu, un šogad tajā piedalījās arī Rīgas 6. vidusskolas 2.d klase ar audzinātāju Kadriju Beiroti .

Tā sauktā “Pasaules lielākā mācību stunda” ( #PasaulesStunda ; #TheWorldsLargestLesson) deva bērniem ieskatu Pasaules dažādībā, mudināja pētīt bioloģisko daudzveidību dažādos kontinentos, raisīja pārdomas un diskusijas par iedzīvotājiem un apstākļiem, kādos dzīvo citur. Bērni ar lielu prieku un gandarījumu atcerējās talku, kas veikta pirmajā klasē, lai sakoptu mežu, `Maiņas punkta` dienu, kad varēja mainīties ar savām mantām, lai taupītu resursus un plauktos gulošās mantas iegūst otru dzīvi. Sprieda par savu turpmāko līdzdalību, lai padarītu Pasauli tīrāku, labāku un patīkamāku,  un zīmēja savu vēlamo Pasauli 2030. gadā, kas ir šī gada tēma.

22. novembrī, kad ir Globālās izglītības diena, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē norisinājās pasākuma noslēgums. Tajā tikās  topošie un esošie skolotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, izglītības sektora profesionāļi  un citi  interesenti, kuriem nav vienaldzīgi globālie jautājumi –    cilvēces un pasaules, planētas   nākotne. Un, kas īpaši svarīgi, kuri paši pieņem atbildīgus lēmumus un RĪKOJAS lai padarītu pasauli labāku, tīrāku, drošāku un  vienkārši – patīkamāku.

Dalībnieki  dalījās pieredzē un interaktīvā diskusijā uzzināja arī vairāk par izglītības izaicinājumiem un tās tendencēm pasaulē.

Kādā  gan Pasaulē vēlas dzīvot 2. klases  bērni?  – Kādam ir svarīgi, lai būtu tīra daba, kāds saka – lai nebūtu pīpju un alkohola, kāds saka – lai varētu ceļot, kur grib, un pāri okeāniem būtu tilti! Kāds sapņo, lai transports lidotu pa gaisu, kāds cits – lai no rīta nebūtu jātaisa frizūra un kāds pienestu brokastis! Kāds saka – lai cilvēki nepiesārņotu vidi, cits – lai būtu mazi robotiņi, kas visu savāc. Kāds saka, lai nebūtu kokiem tārpu (pārformulējot  – ko Tu gribi, lai būtu?! – lai kokos būtu daudz putnu, tie apēdīs tārpus!) Kāds savukārt zīmē un saka, ka gribētu pasauli, kurā ir Dieva svētība! Tad visi darīšot pēc labākās sirdsapziņas.

Jācer, ka šāda veida stundas palīdzēs augt jaunajai paaudzei atbildīgai, modrai un drosmīgai!

Pasākuma programmu nodrošināja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes mācībspēki. To organizē LU PPMF, UNESCO LNK, LAPSA, Izglītības iniciatīvu centrs, projekts Bridge47. Pasākumu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

 

Informāciju sagatavoja Kadrija Beirote

This slideshow requires JavaScript.