AktualitātesSports

Latvijas hokejisti nopelna sudraba medaļas Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā

Esam priekos kopā ar Latvijas jauniešu hokeja valstsvienību un tās gūtajiem panākumiem un esam priecīgi, ka komandas rindās ir arī mūsu skolas 10. klases skolnieks Krists Retenais. Apsveicam!

Turpinājumā pārpublicēta aģentūras LETA ziņa no https://www.lsm.lv/raksts/sports/hokejs/latvijas-hokejisti-nopelna-sudraba-medalas-eiropas-jaunatnes-ziemas-olimpiskaja-festivala.a493746/

Latvijas jauniešu hokeja valstsvienība piektdien Itālijā piedzīvoja zaudējumu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes finālā un turnīru noslēdza ar sudraba medaļām. Titulcīņā latvieši ar rezultātu 0:5 zaudēja Šveicei, kam piekāpās arī apakšgrupas spēlē.

Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 16 reizes, kamēr šveicieši Oskara Guseva sargātos vārtus apdraudēja gandrīz divreiz vairāk jeb 29 reizes. Ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvarētāju rindās izcēlās Jamiro Rēbers.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā Latvija ar 1:5 zaudēja jaunajiem Šveices hokejistiem, otrajā ar 7:1 uzvarēja Itālijas jaunos hokejistus, bet pusfinālā ar 3:2 guva virsroku pār vāciešiem.

Pusfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, bet trešajā vietā esošās vienības cīnījās par piekto vietu turnīrā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacenšas 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friuli-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim.

Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē pārstāv 59 sportisti astoņos sporta veidos – frīstailā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē var startēt atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.